• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w sporych skupiskach miejskich. Takie wiadomości są bardzo zatrważające. Ludzie, którzy choć trochę myślą perspektywicznie są zobowiązani potwierdzić, że taki problem nie może być banalizowany. Jeśli każdy przeanalizował w jaki sposób może samodzielnie przyczynić się do zredukowania produkcji zanieczyszczeń, to dylemat w podstawowej mierze zostałby rozpracowany. Co przydałoby się wziąć pod rozwagę? Zastanówmy się jakimi produktami ogrzewamy nasze domy?

Miał to bezkompromisowo nieekologiczny opał. Czym można go zastąpić? Słyszałeś o niesamowitych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet powstaje z wiórów drzewnych. Poddany przetworzeniu doskonale służy do ogrzewania w kominku lub celowo przystosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie wycina się wielkich okolic lasu, zaledwie wykorzystuje się obrzynki. W takiej sytuacji nie dewastujemy środowiska! Taki opał odróżnia wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest bardzo czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach online można zakupić pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najlepszy jest opał uzyskany z odpadów drzewa dębowego.

Podsumowując wspomniane w tekście czynniki warto przypominać sobie o ochronie środowiska. Wtedy koniecznie dostosujemy materiał opałowy do aktualnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.